Elektronické zabezpečovací systémy

EZS jsou systémy, které dokáží Váš majetek ochránit nezávisle na mechanických systémech. Jejich přednost spočívá především v možnosti zajistit si účinnou pomoc při jejich překonávání pachatelem. Současné technologické trendy plně umožňují aplikace kvalitních bezpečnostních řešení pro opravdu všechny objekty a není už příliš podstatné, zda je to v zástavbě, nebo někde uprostřed lesa na samotě. Dokonce už není ani žádná nutnost stálého zdroje elektrické energie v místě instalace a provozu EZS. Na trhu jsou dnes i akumulátory, jež dokáží udržet systém v aktivním provozu po dobu i cca 30 dnů. Spektrum nabídky je skutečně velice široké, dokonce je možné využívat i kompatibility některých produktů a tím vybrané systémy při stejné účinnosti dokonce podstatně zjednodušit, ale to už je čistě v režii odborníků, neboť všechny systémy nelze instalovat do míst bez zdroje el. proudu, nebo je kombinovat.

Základem EZS je vyhodnocení nežádoucího pohybu ve střeženém prostoru a informování majitele objektu, bytu, rodinného domu, prodejny, skladů, kanceláře, atd. Veškeré informace mohou být přenášeny na PCO ( pult centrální ochrany) s nepřetržitou monitorovací službou a výjezdní skupinou nebo lze poplachové a další stavy přenášet přímo na Váš mobil prostřednictvím SMS nebo namluvenou hlasovou zprávou. Tím, že jste okamžitě informováni o poplachu, ihned reagovat a výrazně snížit rizika spojená s napadením objektu.

Velice vhodným doplňkem EZS je tzv.EPS - elektronická požární signalizace, kdy tato je systémově kompatibilní s EZS / většina výrobců vyrábí oba druhy /, což znamená prakticky jen celkem nenáročné rozšíření systému zabezpečení. Lze instalovat detektory hořlavých plynů i kouře a v případě že systém vyhodnotí situaci a zachycené látky spustí signál a je schopen podat informaci i na dispečink hasičské jednotky. Dále je možné i systém EZS kombinovat společně s docházkovými systémy, kdy systém může nahradit tzv. "píchačky“. Naše společnost provádí instalace elektrických zabezpečovacích systémů od více předních světových výrobců. Pro každou instalaci je nutné přesně nakonfigurovat systém, tak, aby všechny navržené prvky byly společně kompatibilními. Někdy lze navrhnout systémů od různých výrobců, avšak v poměru cena/kvalita/přidaná hodnota produktu. Zde již je rozhodnutí přímo na investorovi, jakou cestou se rozhodne jít.

EZS systém je již v dnešní době velice cenově přijatelný, a to jak pro zabezpečení malého bytu, rodinného domku, větší vili a i velkých průmyslových objektů.

EZS_bklok_big

Z čeho se systém EZS skládá:

  • Ústředna: Je nejdůležitější částí celého systému, tzv. „mozkem“. Ústředna zpracován veškerá data přijatá z periferních prvků, ty následně vyhodnocuje a např. v případě poplachu dává informace navazujícím prvkům, např. GSM modulům, sirénám, apod.
  • Ovládací prvky: Nejvíce se k ovládání systém EZS používá klávesnice, která může být v několika provedení (např. LED, LCD, se čtečkou karet, apod.). Pomocí klávesnice může uživatel měnit základní data v ústředně, zajistit a odjistit systém. Druhou možností je ovládací klíčenka, kde lze zajištění a odjištění systému provést jedním stisknutím tlačítka. Oba tyto systémy jsou bezpečné vůči vniknutí třetí osobou.
  • Magnetické kontakty: Ze statistik PČR vyplývá, že nejvíce % vloupání do objektu je překonáním vchodových dveří, popřípadě oken. K tomuto zabezpečení jsou používány magnetické kontakty, které se vyrábějí v mnoha provedení, např. plastové povrchové, zápustné, kovové povrchové – robustní řešení do venkovního nebo průmyslového prostředí.
 

Kontaktní informace

Případnou návštěvu v sídle společnosti, je třeba domluvit
telefonicky předem.

Sídlo

Leopoldova 2040/30
Praha 4
149 00

Kontakty

+420 211 151 602
info@abvia.cz

Fakturační údaje

Leopoldova 2040/30
Praha 4
149 00

IČ: 26443899
DIČ: CZ26443899

Copyright 2020 © ABvia - telekomunikační systémy

TOP