Zapojení přístupových sítí

Úkolem přístupové sítě je propojit oba koncové body metalickým vedením. V telekomunikacích se metalickým vedením myslí dvoudrátové spojení, které umožňuje uzavření jednoduchého elektrického obvodu. Odborně mluvíme o jednom páru vedení. To již umožňuje připojení jedné HTS (hlavní telefonní stanice). Spojením více páru vedení nám vzniká telefonní kabel, jehož označení je právě odvozeno od počtu páru vedení. Existuje v něm definovaný algoritmus členění jednotlivých párů vedení. Výsledkem je nutná znalost orientace se v kabelu, což je náplní práce kabelářů. Kabelář je slangový pojem pro pracovníka, který se stará o umístění a zapojení kabelů. Kabely mohou být zemní či nadzemní, tzv. samonosy..

 

Zapojení dvou počítačů do sítě bez dalšího prvku

Situace – máme dva počítače vybavené síťovými kartami a chceme je navzájem spojit, ať již pro sdílení internetu z jednoho počítače na druhý, sdílení dat nebo hraní síťových počítačových her
1

Nastavení sdílení internetu mezi dvěma propojenými počítači

Situace – máme dva počítače nakonfigurované pro vzájemné spojení (dle předchozího postupu) a propojené kříženým síťovým kabelem. Jeden z počítačů budeme brát jako hlavní (ten, co má připojení k internetu). Je v podstatě jedno jaký typ internetového připojení má hlavní počítač, postup je stejný téměř u všech připojení.
2

Zapojení počítačů do sítě přes router (směrovač)

Situace – jeden nebo více počítačů se síťovou kartou a router (směrovač – zařízení, které je zapojené do internetu a dokáže jej posílat dále - na počítače k němu připojené). Nejjednodušší router může vypadat takto – jeden port WAN, kam se připojí venkovní síť (internet), nakonfiguruje se dle údajů od internetového poskytovatele nebo správce sítě. Další jeho LAN porty slouží pro připojení počítačů.
3

Zapojení počítačů pomocí bezdrátové sítě (wifi) a nastavení zabezpečení

Situace – máme bezdrátový přístupový bod (access point - dále jen AP) připojený k internetu (podobný postup konfigurace jako router) a počítače vybavené bezdrátovými síťovými kartami. Počítače budeme bezdrátově připojovat k AP.
4

 

Kontaktní informace

Případnou návštěvu v sídle společnosti, je třeba domluvit
telefonicky předem.

Sídlo

Leopoldova 2040/30
Praha 4
149 00

Kontakty

+420 211 151 602
info@abvia.cz

Fakturační údaje

Leopoldova 2040/30
Praha 4
149 00

IČ: 26443899
DIČ: CZ26443899

Copyright 2019 © ABvia - telekomunikační systémy

TOP