Televizní příjem DVB-T

1Problematika kvalitního příjmu je stále složitější, doba, kdy stačilo tzv. vystrčit anténu a spojit ji s televizorem několika metry dvojlinky a na televizoru pak lovit signál pochybné kvality, jsou již dávno pryč. Dnes je naše prostředí přeplněno různými druhy elektromagnetických vln a rušení, a pro kvalitní příjem TV nebo SAT signálu potřebujeme kvalitní sortiment antén, zesilovačů, různých krabiček (slučovače, rozbočovače, útlumové články, apd.), kvalitní koaxiální kabel, konektory a samozřejmě profesionální měřící techniku, pomocí které to šikovné ruce mechanika tzv. „dají dohromady”.

3V dnešní době se stále častěji hovoří o digitalizaci příjmu TV pomocí digitálního signálu (DVB-T) takže v současnosti již v dosahu máme v Praze možnost přijímat 11 našich programů: ČT-1, ČT-2, ČT 24, ČT-4 sport, NOVA, PRIMA, Prima Cool,Óčko,  Public TV,TV Barandov a další, ale také rozhlasové stanice. Chcete-li více programů, pak nezbývá než realizovat příjem prostřednictvím satelitu, kde máte ihned k dispozici téměř 30 našich a slovenských programů a k tomu spoustu zahraničních... Více na odkazu „Satelity,DVB-S ”.

4V této souvislosti si neodpustíme jednu poznámku, kterou je naše veřejnost mediálně mystifikována, a to, že digitální signál přinese běžnému uživateli vyšší kvalitu příjmu. Je to omyl, neboť skutečně kvalitní analogový signál v systému PAL, překoná až systém televizního vysílání HDTV. A s kvalitou příjmu souvisí také kvalita televizorů, které jsou dnes nabízeny téměř výhradně v provedení Plazma nebo LCD.
ale pozor - to že má televizor toto zařízení zabudováno, není zárukou příjmu, jak se často v reklamách uvádí, protože opět především potřebujete mít dostupný digitální signál !
naše firma ABvia nabízí změření dostupnosti digitálního signálu přímo u Vás, a nabídne Vám   řešení k Vaší spokojenosti.

 

Kontaktní informace

Případnou návštěvu v sídle společnosti, je třeba domluvit
telefonicky předem.

Sídlo

Leopoldova 2040/30
Praha 4
149 00

Kontakty

+420 211 151 602
info@abvia.cz

Fakturační údaje

Leopoldova 2040/30
Praha 4
149 00

IČ: 26443899
DIČ: CZ26443899

Copyright 2020 © ABvia - telekomunikační systémy

TOP